Bízd Ránk a festést!
Az otthonunk festése, színezése egy nagyon fontos és felelősségteljes döntés. Ne hamarkodjuk el, és ne ugorjunk bele a felelőtlenül kiválasztott anyagok vásárlásába, bármilyen jól is mutat a tv-ben, vagy egyéb médiában megjelent hirdetés. Mindig az adott felület határozza meg a felhasználandó anyagokat. Beltéren csak beltéri festékek használhatóak, ahogyan kültéren történő alkalmazásra is megvannak a megfelelő anyagok. Kivételt képez ez alól a mész alapú festékek családja, amely kül- és beltér esetén is alkalmazható. De egyelőre maradjunk a diszperziós, vagy hétköznapi nyelvezetben csak műanyag festéknek nevezett bevonatok alkalmazásánál. Sok esetben a tulajdonos nincs tisztában azzal, hogy nem megfelelő anyag vásárlása esetén, nem lesz megfelelő a fal légáteresztő képessége, ezért a festés után pára, penészedés, felületi hibák (repedezés, felpattogzás, leveles leválás) alakulhat ki. Az anyag megválasztása mindig a festő előzetes felmérése és javaslata után történjen. Egyszerűbb és hatékonyabb, ha eleve a mesterre bízzuk a festékek vásárlását. Természetesen az igények, anyagi költségek és színösszeállítást figyelembe véve.
Amit azonban mindenképp ajánlatos tudni. A festés előtt előkészítő munkálatokat kell végezni a felületen. Ebbe sok minden beletartozik. Régi festékréteg eltávolítás, vakolaterősítés, penészmentesítés, felületi hibák javítása (glettelés és/vagy vakolás) illetve a por, zsír és egyéb szennyező anyagok eltávolítása az alapozás előtt. Ezt mindenképpen bízzuk a szakemberre, mert a festés előkészítése határozza meg a későbbi felhasználható időtartamot. Minél jobb és alaposabb az előkészítés, annál tartósabb és időállóbb lesz a festés.
A diszperziós festékek sok jó tulajdonsággal rendelkeznek és a technikai újításoknak hála nagyon elterjedté váltak a felhasználók körében, de ügyeljünk arra, hogy ezek az anyagok is kemikáliák és eszerint kell bánni velük, valamint nem viselik jól a túlzott nedvességet.
Először azt kell tisztázni, hogy csak festőt fogadunk, vagy egy lakásfelújítás során elvégeztetjük a festési
(http://www.lakasfelujitasok.eu ) Mindenképpen olyan szolgáltatót válasszunk ahol részletes és
pontos tájékoztatást kapunk, mert egy átlag lakástulajdonos számára nem egyértelmű, hogy a festés nem csupán egy réteg felhordásából áll, hanem egy mindenre kiterjedő komplex és összetett folyamat utolsó fázisa a rétegek felhordása. (Festéskor a legtöbb esetben 2 réteg festék kerül a felületre, tehát az árnak minden esetben tartalmaznia kell, hogy 1 vagy 2 réteg kerül majd felhordásra)
Az előkészületek is külön árkategóriába esnek például nem mindegy, hogy csak glettelni kell, vagy egy előző réteget lekaparni és vakolaterősítő technikát kell alkalmazni. Például:
2 x-i glettelés + csiszolás, 2x-i diszperziós festés 8 € /m2 nem egyenlő Műanyag diszperziós festés 2 réteg 3€/m2 mert utóbbi esetben az ár nem tartalmazza az előkészítő és alapozó munkálatot. Tehát mindenképpen érdemes inkább tájékoztatást kérni, mint otthon összeszámolva téves eredménnyel kalkulálni
Otthonunk legfőbb dísze az igényesen és kifogástalan minőségben elkészített festés. A színek harmóniája, és a felhasznált anyagok minősége, többet mond minden szónál. Kezdjük az alapszínekkel. A fehér a tisztaság és ártatlanság jelképe, ezért mind a mai napig ez a legelterjedtebb a felhasznált színek közül. Általában a mennyezeti festés elengedhetetlen színe, különösen, ha a helyiség szűk. Ugyanis a fehér szín az emberi szem
Amikor megvan a megfelelő szín, és a hozzá tartozó anyag, akkor már csak a felhordás módját kell eldönteni. Erre 3 elterjedt megoldás létezik.
–A Szórás.
-Az Ecsettel történő felhordás.
-A Szivacs vagy szőrmés hengerrel történő felhordás.
Mindhárom esetben a felületen szemmel is jól látható különbségek láthatóak. A szórás esetén vékony és nagyon sima felületet kapunk. Az ecsettel történő felhordás esetén vékony és hosszúkás apró felületi csíkok lesznek láthatóak. Míg a hengerrel történő felhordás esetén a henger típusától függően, egy egyenletes, vagy egy narancsos felületet kapunk.
Léteznek továbbá olyan eljárások, amelyek során egy díszítő mintázatot kaphatunk, de ez már erősen a díszítőfestés kategóriája, ezért ezt ritkán alkalmazzuk egy hagyományos festés során. >>>>